12 Август, 2026

Стърджън допуска одържавяване на енергийните компании заради кризата

Стърджън допуска одържавяване на енергийните компании заради кризата
Никола Стърджън

Поредното повдигане на тавана на цените не трябва да се допуска

Премиерът на Шотландия Никола Стърджън предупреди, че „задаващото се бедствие“ по отношение на енергията може да бъде още по-лошо, ако през октомври влезе в сила нов таван за енергийните цени за домакинствата във Великобритания, предаде БНР.

Според Стърджън поредното повдигане на тавана на цените, което трява да бъде оповестено в петък от енергийния регулатор Ofgem, просто не трябва да се допуска.

Британското правителство заяви, че изпитващите затруднения домакинства ще получат подкрепа. Миналата седмица шотландското правителство излезе с прогноза, че 36% от домакинствата ще изпитат сериозни затруднения. Това са онези домакинства, при които за отопление ще отиват повече от 10% от доходите им.

Никола Стърджън ще проведе среща на високо равнище следващата седмица с енергийните компании за вземане на най-доброто решение в подкрепа на страдащите заради огромните сметки хора.

Нито една възможност не може да бъде изключена, включително и национализация на енергийните компании, каза тя. 

Сподели:
Financial Times: Украйна спря ударите по танкери в Черно море по молба на Джей Ди Ванс

Financial Times: Украйна спря ударите по танкери в Черно море по молба на Джей Ди Ванс

Вицепрезидентът на САЩ е поискал от президента Володимир Зеленски да прекрати атаките по време на телефонен разговор на 31 юли, съобщава изданието

Румъния унищожи 2 дрона в Черно море край офшорен проект за добив на газ

Румъния унищожи 2 дрона в Черно море край офшорен проект за добив на газ

Миналият месец румънски изтребители Ф-16 свалиха 3 руски дрона, нарушили румънското въздушно пространство само за 3 последователни дни

Ферибот, превозващ 95 души се преобърна в езерото Кариба

Ферибот, превозващ 95 души се преобърна в езерото Кариба

Местни медии съобщиха, че част от пътниците са били спасени, но до вечерта на 11 август не е известно точно колко души са извадени от водата. По обем Кариба е най-голямото изкуствено езеро в света.

Коментари (0)