16 Юни, 2026

Стърджън: Шотландия ще стане независима държава

Стърджън: Шотландия ще стане независима държава

Предложеното споразумение ще постави Шотландия в неблагоприятна конкурентна среда спрямо Северна Ирландия

След като няколко британски министри подадоха оставка заради сделката за Брекзит, първият министър на Шотландия Никола Стърджън заяви, че е все по-уверена, че един ден северният регион на Великобритания ще стане независима държава, информират британски медии.
Според нея сега консерваторите в Лондон не работят в полза на Шотландия.

Стърджън смята, че колкото по-скоро Шотландия стане независима държава, толкова по-добре, тъй като няма да разчитат на милостта на консервативното правителство, което не зачита интересите на Единбург.

"Това време ще настъпи и когато дойде, не се съмнявам, че народът на Шотландия ще избере независимост", смята тя. 

Шотландия проведе референдум за отделяне от Великобритания през септември 2014 г. 44,7% гласуваха в полза независимост на Шотландия. 
Пред парламента Стърджън предупреди, че предложеното споразумение ще постави Шотландия в неблагоприятна конкурентна среда спрямо Северна Ирландия.
Мисля, че е разумно да се каже, че Шотландската национална партия обяви, че депутатите от партията ще гласуват против това споразумение, отбеляза тя.
Междувременно говорител на британското правителство съобщи, че Мей планира да остане на поста премиер на Великобритания, след като страната напусне ЕС през март 2019 г.
Сподели:
Defense Express: Русия е загубила над 70% от бомбардировачите си Ту-22М3

Defense Express: Русия е загубила над 70% от бомбардировачите си Ту-22М3

"Може би в момента разполагат с приблизително 9-10 действащи бомбардировача от този тип"

YouGov: "Алтернатива за Германия" вече води с 9% пред блока на Мерц

YouGov: "Алтернатива за Германия" вече води с 9% пред блока на Мерц

AзГ се превърна в най-голямата опозиционна партия в Германия след безпрецедентен успех на миналогодишните парламентарни избори

Лавров: Зеленски води е дипломация с мегафон

Лавров: Зеленски води е дипломация с мегафон

Той определи европейската позиция като „илюзорна“ и подчерта, че Москва не възнамерява да приема ултиматуми по отношение на войната в Украйна

Коментари (0)