По-рано Байдън поздрави Стармър за победата
Министър-председателят на Обединеното кралство Киър Стармър увери президента на САЩ Джо Байдън, че британската подкрепа за Украйна е непоколебима.
Двамата проведоха телефонен разговор и "потвърдиха твърдия си ангажимент към Украйна", се казва в съобщение от офиса на Стармър на "Даунинг стрийт", цитирано от Би Би Си.
"Двамата обсъдиха общия си ангажимент към специалните отношения между Обединеното кралство и САЩ и съгласуваните си амбиции за по-голям икономически растеж", се допълва в изявлението.
През последните години Обединеното кралство, САЩ и Австралия създадоха нов отбранителен съюз, наречен AUKUS, който е насочен към противодействие на нарастващата военна сила на Китай в Азиатско-тихоокеанския регион.
Разговорът между Стармър и Байдън идва само дни преди те да се срещнат през следващата седмица във Вашингтон на срещата на върха на НАТО.
По-рано Байдън поздрави Стармър за победата на Лейбъристка партия на парламентарните избори.
"Очаквам с нетърпение общата ни работа в подкрепа на свободата и демокрацията по света, както и по-нататъшното укрепване на специалните отношения между нашите две страни", написа Байдън в X. /БГНЕС
Още от Свят
Украйна порази 18 руски кораба, поредна голяма рафинерия и още обекти от петролната инфраструктура
Военната логистика на руските окупатори претърпя тежки поражения
Техеран: Войната със САЩ няма да приключи с капитулация на Иран
„Според мен само тези, които са готови за война, могат да преговарят с Америка“
Властите в Сибир към руснаците: Не карайте коли, работете от вкъщи, пестете енергия
Кризата с горивата обхвана почти всеки ъгъл на Русия - към момента само един от 89-те региона на страната не е въвел енергийни ограничения