23 Август, 2026

Стартът на тол системата се отлага за 27 март

Дотогава превозвачите трябва да се сдобият с GPS устройства

Стартът на тол системата се отлага за 27 март. Това стана ясно по време на срещата на министъра на финансите Владислав Горанов, заместник-министъра на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков и премиера Бойко Борисов с превозвачите в Министерския съвет.

Дотогава превозвачите трябва да се сдобият с GPS устройства, които да измерват изминатите километри и съответно да се платят. „Нито Унгария ме интересува, нито Германия. България е изведена в макроикономическата рамка сред най-добрите в Европа. На фона на днешната новина, че сме финансово и икономически по-дисциплинирани от Германия, вместо това да си говорим, ме занимават с 2 лева, 5 лева. Или се оправяте, или не тръгва тол системата”, коментира премиерът Бойко Борисов.

Коментарът му дойде след оплакване на представители на бранша за изисквания от доставчиците на GPS устройства. Те искали договорите им да са ексклузивни и да се сключват за срок от 10 години.
Сподели:
Останки на два дрона откриха на плажове по Северното Черноморие

Останки на два дрона откриха на плажове по Северното Черноморие

Към този момент няма официално потвърждение, че двата намерени днес апарата са свързани помежду си

Пожар край АМ „Тракия“ блокира трафика, движението към София е само в изпреварващата лента

Пожар край АМ „Тракия“ блокира трафика, движението към София е само в изпреварващата лента

На място са били изпратени пожарни екипи от Ихтиман и доброволци от Вакарел

Какво знае Министерство на образованието за младежите, убили Георги Кузев в Пловдив

Какво знае Министерство на образованието за младежите, убили Георги Кузев в Пловдив

Почти всички от тях не се отличават от средностатистическия профил на българския ученик, каза проф. Вълчев

Коментари (0)