Въпросът е, че са взели много скъпи неща, живота ми са откраднали, коментира творецът
От ателие на Ставри Калинов в кв. „Кремиковци” са откраднати скулптури, метални заготовки и няколко машини. Взели са само неща от бронз, за да ги предадат за скрап, коментира художникът пред БТВ. Той не знае колко точно статуетки са изнесени. Въпросът е, че са взели много скъпи неща, "живота ми са откраднали", коментира творецът. По думите му статуетките са за стотици хиляди левове, но крадците не могат да го оценят и ще ги в склад за метални отпадъци.
Крадците не са взели скъпи картини. Според Калинов причината е, че ще ги хванат, ако решат да ги продават. Той работи в ателието в „Кремиковци” от 25 години. Казва, че откраднатото е плод на много години труд.
Фактор
Крадците не са взели скъпи картини. Според Калинов причината е, че ще ги хванат, ако решат да ги продават. Той работи в ателието в „Кремиковци” от 25 години. Казва, че откраднатото е плод на много години труд.
Още от България
Гълъб Донев: Закриваме Комисията по досиетата защото агентите за проверка са малко, а щатът на Комисията е раздут
Вицепремиерът обясни и каква е философията на бюджет 2026, като изтъкна, че най-кресливи са тези, които са им оставили едно много лошо наследство
Христо Панчугов: Позицията на кабинета - налага се да похарчим едни пари, е откровено безобразие
Когато говори за мир, посланието на Радев е - Украйна да се предаде, да умре, а хората да спрат да се борят за свободата си, подчертава политологът
Днес е първият протест срещу управлението на Румен Радев – изходът зависи от нас
Правителството ще продължи неотклонно своите политики, прикрити зад познатите пропагандни клишета с дефанзивно ударение: „защита на националния интерес“, „защита на българския суверенитет“, „защита на българския патриотизъм“, но чрез тях ще обслужват руските геополитически интереси