"Извън България интересът към парламентарните избори на 4 април е много голям". Това заяви Стефан Манов, член на Обществения съвет на ЦИК, пред БТВ. Общественият съвет не е част от ЦИК, работим на доброволни начала и нямаме отношение към решенията, само съветваме, уточни Манов.
Според него ограничението в Изборния кодекс за до 35 секции в страните извън Европейския съюз ще попречи на много българи във Великобритания и други държави от ЕС да упражнят правото си на глас. Манов призова политиците да вземе „смело" решение относно секциите зад граница. Той също призова хората в страната да не се страхуват да отидат до урните, защото това няма да е по-опасно от пазаруването, от пътуването в градския транспорт и работата в офиса.
Още от България
Плевнелиев: Следя казуса с „Баба Алино“! Не може да има половин прозрачност и половин върховенство на закона
Бившият държавен глава отбеляза, че по случая „Баба Алино“ все още не е чута официалната позиция на ДНСК.
Ще поведе ли патриарх Даниил хомофобско шествие?
Тома Биков: Направихме твърде много компромиси с ДПС и ПП-ДБ
Депутатът беше категоричен, че отговорността за настоящото управление е изцяло на президента Румен Радев и „Прогресивна България“