2 Април, 2026

Стефан Софиянски: Не се притеснявам от ревизия на приватизацията

Стефан Софиянски: Не се притеснявам от ревизия на приватизацията

Стефан Софиянски

По-добре е да се разследват двата фалита, които преживя България след 1989 г., заяви бившият служебен премиер

Не се притеснявам от ревизия на приватизацията. Когато бях служебен министър-председател, се случиха две големи приватизационни сделки и в тях няма нищо нередно, заяви в студиото на "Тази сутрин" по бТВ бившият кмет на София и служебен премиер Стефан Софиянски.

"Има приватизационни сделки, на които давността не е изтекла. Защо не се започне с тяхното ревизиране, а се вдига пушилка за стари сделки? След 1989 година България преживя два фалита. Първият беше по времето на Андрей Луканов. Вторият беше по време на Жан Виденов, когато фалираха 8 банки. Защо не се занимават с тези неща? Защо не разследват тези два фалита?", попита Софиянски и отговори сам на въпросите: "Защото тогава всички бяха БСП. И Корнелия Нинова, и Бойко Борисов, всички, които сега искат да разследват. Виновни са всички. Комунистите са си комунисти", категоричен е Софиянски.

Той потърси причината да се иска премахване на давността за разследване на приватизационни сделки. "Трябва да видим защо се заговори за приватизацията. ГЕРБ и БСП се сбиха за корупцията. Тогава се сетиха, че последните 12 години на власт са били само те и трябва да се борят със собствената си корупция. Точно поради тази причина решиха да се върнат назад във времето", обясни Софиянски и продължи: "Борисов и тогавашният главен прокурор Филчев бяха добри приятели и аз дори си изпатих от това", зави още Софиянски. Срещу него преди години се водеше първото шумно дело у нас срещу политик с обвинения за облагодетелстване заради сделката със столичните хали, а след приключването му Софиянски се обяви за единствения доказано некорумпиран български политик.

Сподели:

Коментари (0)

Опозицията на РС Македония сигнализира ЕС кой "демонтира" евроатлантическата перспектива в страната

Опозицията на РС Македония сигнализира ЕС кой "демонтира" евроатлантическата перспектива в страната

„Това е умишлен опит да се осуети стратегическата цел - членство в Европейския съюз, като същевременно се саботира ключовият национален интерес за евроатлантическа интеграция.“

Министър Нейнски: Дипломатическата нота на Иран е предупреждение, а не заплаха

Министър Нейнски: Дипломатическата нота на Иран е предупреждение, а не заплаха

По нейните думи атаките срещу служебното правителство са опити то да бъде дискредитирано, защото прави видими за хората промени, което очевидно не се харесва на статуквото

Илияна Йотова е на разговори с министри заради скока на цените

Илияна Йотова е на разговори с министри заради скока на цените

На 1 април правителството обяви създаването на Кризисен щаб за координация на наблюдението и контрола върху цените на стоките и горивата заради конфликта в Близкия изток