5 Декември, 2025

Стефан Тафров: Резолюцията на ЕП изразява съжаление, че Истанбулската конвенция не е ратифицирана

Стефан Тафров: Резолюцията на ЕП изразява съжаление, че Истанбулската конвенция не е ратифицирана

Стефан Тафров

Документът не призовава за ратифициране на конвенцията, заяви бившият дипломат

Най-сетне Европа чу какво казват българските граждани. Над 2/3 от хората подкрепят протестите. Това, което се случи, е подкрепа за българските граждани. Това каза Стефан Тафров от "Да, България" в студиото на "Денят започва с Георги Любенов" по БНТ по повод приемането на резолюцията за страна ни в Европейския парламент.

Европа не само ни чу, но и ни видя. С тази резолюция Европа ни каза, че не харесва това което вижда. Защото години наред ние българите даваме обещания, че правовата държава ще започне да функционира, а тя все така не функционира, допълни Тафров.

По думите му реториката на ГЕРБ напомня на комунистическата пропаганда през 80-те години.

"По този начин доказва, че тя е едно от разклоненията на бившата комунистическа партия. И това, разбира се, заблуждава само най-твърдия електорат на ГЕРБ. Огромното мнозинство от хората разбират, че Европа подкрепя техните въжделения за истинска законност", посочи Тафров.

Резолюцията на ЕП не призовава за ратифициране на Истанбулската конвенция, а в нея се изразява съжаление, че не е ратифицирана, каза Тафров и допълни, че основният фокус на тази резолюция е прокуратурата, а проблемът е, че главният прокурор не може да бъде контролиран от никого и не е подвластен на нито една от властите, не подлежи на наказателна отговорност.
Сподели:

Коментари (0)

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Управляващи, синдикати и бизнес ще търсят формула, която да позволи актуализиране на план-сметката така, че да отрази интересите на всички страни

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

Другата седмица, когато се дебатира вотът, ще има още по-голям протест, заканиха се от коалицията. Мотото ще бъде: „Стига!  Достатъчно! Дайте шанс на бъдещето на България.“

Облачно с валежи и мъгли, значителни дъждове на югозапад

Облачно с валежи и мъгли, значителни дъждове на югозапад

Ще духа умерен, в източните райони и временно силен източен вятър. Максималните температури ще са между 8° и 13°, в София - около 9°.