23 Февруари, 2026

Стефка Костадинова: МОК е наясно със ситуацията в БОК, чакаме решението на съда

Стефка Костадинова: МОК е наясно със ситуацията в БОК, чакаме решението на съда

Стефка Костадинова, снимка: БГНЕС

"Ще кандидатстваме пред Министерството на спорта за субсидии за Зимните олимпийски игри догодина. Утре съм на работа. Весела Лечева все още не е вписана. Не се притеснявайте, работим за спорта.”

"До произнасяне на българския съд ние управляваме БОК. Всичко е докладвано на МОК и те са наясно със ситуацията."
Това заяви Стефка Костадинова пред медиите след днешното заседание на ръководеното от нея Изпълнително бюро. На него присъстваха генералният секретар Белчо Горанов, Христо Стоичков, Георги Иванов, Христо Марков, Ваня Гешева, Мария Гроздева, Здравка Йорданова, Екатерина Дафовска, Цеко Минев и др.

“Днес се събра действащият Изпълком. Взехме 2-3 решения. Ще кандидатстваме пред Министерството на спорта за субсидии за Зимните олимпийски игри догодина. Утре съм на работа. Весела Лечева все още не е вписана. Не се притеснявайте, работим за спорта.” - обяви Костадинова.

"Интересно е, на рождения ми ден всички ме намериха", отвърна Стефка Костадинова на въпроса защо не вдига на Васела Лечева.

Било е внесено искане от страна на Лечева за пълно съгласуване на всяко действие на Костадинова, което е отхърлено. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Плувецът Антъни Иванов: С тази комуняга начело на БОК това нищо няма да се промени

Плувецът Антъни Иванов: С тази комуняга начело на БОК това нищо няма да се промени

"Най-много да има повече лагери в на брат и хотелите“, написа той в социалните мрежи след гръмкия успех на Йоханес Клаебо

Десетки фенове посрещнаха в Банско олимпийските ни герои

Десетки фенове посрещнаха в Банско олимпийските ни герои

Под съпровода на гайди те получиха специални награди от Община Банско. В духа на традициите, вместо каски, олимпийците поставиха на главите си калпаци.

Фантастично: Лора Христова донесе 2-ри медал за България на Зимната олимпиада

Фантастично: Лора Христова донесе 2-ри медал за България на Зимната олимпиада

Тя беше перфектна на стрелковия рубеж, като уцели всички 20 мишени. Постижението ѝ позволи да достигне най-големия успех в нейната кариера.