5 Декември, 2025

Стивън Кинг назова най-страшния филм на всички времена

Стивън Кинг назова най-страшния филм на всички времена

Стивън Кинг

Американският писател Стивън Кинг, известен предимно с романите си в жанра на ужасите и трилъра, разказа в интервю за „Dread Central“ кой филм на ужасите смята за най-страшен.

Изглежда създателят на историята за клоуна „То“, лудият автор на „Сиянието“ и много други ужасии, не може да бъде уплашен от нищо. Кинг обаче се смразил, когато гледал филма на ужасите „Проклятието Блеър“ (The Blair Witch Project, 1999).

"Бях в болницата на болкоуспокояващи, когато гледах този филм за първи път. Синът ми ми донесе касета и каза: "Трябва да гледаш това." На половината на филма не издържах: "Изключи го! Прекалено е зловещ и странен“, сподели своята история Стивън Кинг.

Филмът на Едуардо Санчес и Даниел Мирик разказва историята на група студенти, които пътуват до историческия град Бъркитсвил, Мериленд, САЩ, за да създадат документален филм, базиран на легендата за вещицата Блеър.

След премиерата лентата получи положителни отзиви от зрители и критици, а също така постигна огромен успех в боксофиса. С бюджет от само 60 000 долара филмът спечели повече от 248 милиона и дори попадна в Книгата на рекордите на Гинес като лентата с най-добро съотношение разходи-приходи. 

(Източник: БГНЕС)

Сподели:

Коментари (0)

Три страни бойкотират Евровизия след допускането на Израел

Три страни бойкотират Евровизия след допускането на Израел

Широкото недоволство от войната в Газа доведе до нарастващи призиви Израел да бъде изключен от ежегодния конкурс, който се предава на живо

Сензация: Археолози откриха автентичния гроб на прототипа на Дядо Коледа

Сензация: Археолози откриха автентичния гроб на прототипа на Дядо Коледа

Предполага се, че Крис Крингъл е бил реален човек, живял през IV век (известен още като св. Николай), а мощите му днес се намират в Бари, след дързък грабеж през 11 в. от Турция

Безпрецедентен британски аукцион привлича световни колекционери в Лондон

Безпрецедентен британски аукцион привлича световни колекционери в Лондон

Акцентът в търга са филмови реквизити от някои от най-популярните холивудски продукции, които се очаква да постигнат рекордни цени, на обща стойност до 8 милиона паунда