Протест в София заради задръствания на кръстовището под моста на Околовръстния път и "Симеоновско шосе". Според недоволните граждани проблемът може да бъде избегнат, ако общината се намеси умно и навреме, съобщава Нова ТВ.
Местните хора твърдят, че на участъка понякога се чака с часове.
Потърпевши, които всеки ден минават по този път, посочват, че от години общината им обещава, че ще реши проблема, като асфалтира две други съседни улици. Това обаче така и не се случва.
В момента единственият изход от "Симеоновско шосе" е на светофара под Околовръстното шосе. Според протестиращите има три пробива, които излизат на Околовръстното, които ще решат кардинално проблема на квартала. Въпреки че тези трасета в момента са постлани с камъни, те стоят така от години.
Независимо от това, и сега жителите на квартала ги ползват, като дори и там се получават задръствания. Там обаче трудно се разминават два автомобила.
"Единственото ни желание е тези 600-700-метрови отсечки да бъдат асфалтирани и приведени в нормален вид", обясниха протестиращите.
Районният кмет Зарко Клинков обясни, че има одобрение на проект за държавно финансиране, за да бъдат асфалтирани трите пробива.
"Август месец тази година получихме писмо за разписан договор с МРРБ и правомощия за възлагане на поръчката, след което ние сме обявили обществената поръчка. Ако всичко мине добре, още тази година да се започне изпълнението", обеща той.
Фактор
Местните хора твърдят, че на участъка понякога се чака с часове.
Потърпевши, които всеки ден минават по този път, посочват, че от години общината им обещава, че ще реши проблема, като асфалтира две други съседни улици. Това обаче така и не се случва.
В момента единственият изход от "Симеоновско шосе" е на светофара под Околовръстното шосе. Според протестиращите има три пробива, които излизат на Околовръстното, които ще решат кардинално проблема на квартала. Въпреки че тези трасета в момента са постлани с камъни, те стоят така от години.
Независимо от това, и сега жителите на квартала ги ползват, като дори и там се получават задръствания. Там обаче трудно се разминават два автомобила.
"Единственото ни желание е тези 600-700-метрови отсечки да бъдат асфалтирани и приведени в нормален вид", обясниха протестиращите.
Районният кмет Зарко Клинков обясни, че има одобрение на проект за държавно финансиране, за да бъдат асфалтирани трите пробива.
"Август месец тази година получихме писмо за разписан договор с МРРБ и правомощия за възлагане на поръчката, след което ние сме обявили обществената поръчка. Ако всичко мине добре, още тази година да се започне изпълнението", обеща той.
Още от Улицата
Дискусия по Националния план за възстановяване на природата предложи решения
Експерти предложиха изграждане на противопожарни ивици в горите по границите със селскостопански площи, ивици от дървета и храсти по краищата на земеделските площи за опазване на птиците, картиране и възстановяването на торфища, поддържане на зелени покриви и градини пред блоковете и др.
WSJ: Горещите вълни завариха Западна Европа неподготвена
Европа е инвестирала сериозно в производството на вятърна енергия, но това може да се окаже проблем по време на жегите, защото вятърът е склонен да затихва при горещините
Проф. Рачев: От днес за 5 дни пускаме големия грил...
Климатологът предупреждава, че бруталната жега от Западна Европа ще атакува и Балканите, времето е само за почивка