17 Май, 2026

Столичната община представя мерките срещу мръсния въздух в София

Столичната община представя мерките срещу мръсния въздух в София

Тази сутрин завишени нива на фините прахови частици има само в покрайнините на София

Столичната община ще представи напредъка си в борбата с мръсния въздух в София. Става дума за проекта "Българските общини работят заедно за подобряване на качеството на атмосферния въздух" по Програма LIFE на Европейския съюз, предаде БТВ.

Ще бъде предоставена информация за това, кои са определените за включване в проекта населени места в Столичната община, вида отоплителни уреди, които могат да получат безвъзмездно, както и условията, на които трябва да отговарят кандидатите. Целта е намаляване на замърсяването от битово отопление с дърва и въглища на домакинствата, чрез замяна на старите отоплителни уреди с пелетни камини, уреди на газ или панелни радиатори.

Тази сутрин завишени нива на фините прахови частици има само в покрайнините на София - в кварталите Горна баня, Карпузица и в Казичене, сочат актуалните данни.
Сподели:

Коментари (0)

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

По пътното платно има разлято гориво. Екипи на полицията пренасочват леките автомобили през прохода Шипка.

Посрещане на Дара на летището и с телевизионно студио "Урокът "Bangaranga"

Посрещане на Дара на летището и с телевизионно студио "Урокът "Bangaranga"

Очаква се пресконференция с първите думи на певицата след победата във Виена от 17.00 часа по БНТ 1, а в 17.30 часа ще има и извънредна емисия

Борисов: Пресмятат цената на охраната, забравят, че 14 млрд. съм вкарал в бюджета за година

Борисов: Пресмятат цената на охраната, забравят, че 14 млрд. съм вкарал в бюджета за година

Вината е в мен, че подцених това, което идва в мрежите. Гледайте "Магьосникът от Кремъл", ще разберете изключително много неща. Умело ни закачиха с ДПС, а ние правихме само добри работи тогава, заяви лидерът на ГЕРБ