3 Юли, 2026

Столичният съвет даде зелена светлина за строежа на небостъргача в "Младост"

За предложението гласуваха от ГЕРБ-СДС, БСП, ИТН, съветници от "Синя София" и независимите. Кметът Васил Терзиев не взе отношение в дебата.

Столичният общински съвет одобри даване право за строеж на 75-метрова сграда върху най-натоварения булевард в район "Младост" - "Александър Малинов"

За предложението гласуваха от ГЕРБ-СДС, БСП, ИТН, съветници от "Синя София" и независимите. Кметът Васил Терзиев не взе отношение по време на дебата в залата, предаде БГНЕС.

Според крайния вариант на доклада общината, която е собственик на 92 процента от терена, ще получи като обезщетение 30% от постройката.

Съветникът на "Спаси София" Борис Бонев даде заявка за граждански протест срещу решението.

"Призовавам гражданите не само на "Младост", а на цяла София да се присъединят. Това ще бъде един аполитичен протест, но с много ясна кауза и цел: спиране на застрояването на тази 22-етажна корупция, която цяла София ще вижда.

Питайте ги тези анонимници, които веднъж не са казали една дума, обаче са редовни на заседанията и безгласно и безропотно да гласуват за корупцията. Извинете, това е дълбоко подценяване на обществото и на софиянци", коментира Бонев.

Сподели:
Министър Милошев освободи Съвета на директорите на НДК

Министър Милошев освободи Съвета на директорите на НДК

Новият Съвет на директорите избра за изпълнителен директор Ия Петкова-Ангелова

Данаилов: Европейският надзор установи, че на „ДаллБогг“ липсват до 640 млн. лв., отнемането на лиценза беше неизбежно

Данаилов: Европейският надзор установи, че на „ДаллБогг“ липсват до 640 млн. лв., отнемането на лиценза беше неизбежно

"Парите не са инвестирани правилно и са недостатъчни, за да може да се посрещнат претенциите от всички хора, които са били пострадали и имат претенци към дружеството“

Асен Василев: Замразени плащания за майките и пенсионерите,  водопад от евро за...

Асен Василев: Замразени плащания за майките и пенсионерите, водопад от евро за...

"Увеличението на задълженията трябва да върви ръка за ръка с увеличението на правата. А правата на гражданите в проектобюджета на Гълъб Донев са замразени", смята той

Коментари (0)