8 Април, 2026

Столичният инспекторат извършва проверки за източници на замърсяване на въздуха

Столичният инспекторат извършва проверки за източници на замърсяване на въздуха

По сигнали на граждани са направени проверки за горене на отпадъци в частни имоти

Екипи на Столичния инспекторат извършват проверки за източници на замърсяване на въздуха с прахови частици от строителни обекти, автосервизи, пунктове за смяна на гуми, площадки за изкупуване на отпадъци, цехове за производство на мебели, както и за горене на отпадъци на открито. Това съобщиха от пресцентъра на Столична община.

От началото на годината до 8 януари са извършени 139 проверки, а само за последния месец на миналата година проверките са над 1000. 
От началото на новата година екипите са съставили 10 акта за установяване на нарушения, от тях 9 са за установяване на строителна техника със замърсена ходова част. Общо 5 глоби са наложени при проверки на автосервизи и пунктове за смяна на гуми, като за последната седмица са проверени 30 броя обекти. 

Тази седмица също над 300 автомобилни гуми, нерегламентирано изхвърлени в района на Виетнамските общежития, са събрани и извозени до определените за този тип отпадък места. 
Извършени са проверки за чист външен вид на транспортните средства на фирмите, изпълняващи дейностите по почистване на града и са наложени 32 санкции. 

По сигнали на граждани са направени проверки за горене на отпадъци в частни имоти в районите Сердика, Овча купел, Красна поляна, Слатина, Триадица, Нови Искър, Лозенец. 

За месец декември на 2019 г. са направени общо 1 101 броя проверки. Установени са нарушения, свързани с горене на отпадъци на открито, и са съставени 15 акта и са наложени 12 глоби. 

Сподели:

Коментари (0)

Добра новина за софиянци: Без синя и зелена зона за Великден

Добра новина за софиянци: Без синя и зелена зона за Великден

Зоните за почасово платено паркиране няма да работят от 10 до 13 април

Родители в Гърция търсят помощ в опит да намалят пристрастеността на децата към телефоните

Родители в Гърция търсят помощ в опит да намалят пристрастеността на децата към телефоните

В следващите дни се очаква гръцкото правителство да обяви забрана за социалните мрежи за деца под 15 години

"Правосъдие за всеки" отново на протест пред Съдебната палата: "Стига мишкуване!"

"Правосъдие за всеки" отново на протест пред Съдебната палата: "Стига мишкуване!"

Организаторите заявиха, че държавното обвинение не е „мандра на Петьо Еврото и паркинг за колите на Таки“