България
Столичният областен управител обясни защо нарича протестиращите "изроди", не се отрича от квалификациите
Остър коментар на областния управител на София за протестиращите предизвика гневни реакции в социалните мрежи. Във Фейсбук профила си Илиян Тодоров нарича хората, които блокираха бул. "Ситняково", „изроди” и „алкохолизирана тълпа”. Това става няколко дни след като пред Румънското посолство беше изпочупен автомобилът на зъболекарката Елена Мицева, която опита да премине през блокадата.
Областният управител поясни, че написаното от него в социалната мрежа било в лично качество и се е изказал не като политик, а като баща. Квалификациите пък не се отнасяли за всички протестиращи, а само за хората, участвали в инцидента. Илиян Тодоров стана областен управител от квотата на "Атака", но през зимата обяви, че напуска партията.
Аз го написах и не знам защо разгневи някой. В крайна сметка аз го написах в качеството си не на областен управител, а на гражданин на България и в качеството си на родител. Защото за мен е абсолютно неприемливо да бъдат тормозени невръстни деца, да бъде изпочупена чужда собственост поради някакви политически възгледи. Никой на никого не пречи да протестира, но не по този начин на крайности, защото жертва станаха две невръстни българчета. И ако това мое мнение разгневява някого, аз много съжалявам, но може би трябва да остане и нещо човешко в нас. Аз не я познавам майката, но тя не е нарушила нито един закон, коментира Илиян Тодоров пред Нова телевизия.
Фактор
Областният управител поясни, че написаното от него в социалната мрежа било в лично качество и се е изказал не като политик, а като баща. Квалификациите пък не се отнасяли за всички протестиращи, а само за хората, участвали в инцидента. Илиян Тодоров стана областен управител от квотата на "Атака", но през зимата обяви, че напуска партията.
Аз го написах и не знам защо разгневи някой. В крайна сметка аз го написах в качеството си не на областен управител, а на гражданин на България и в качеството си на родител. Защото за мен е абсолютно неприемливо да бъдат тормозени невръстни деца, да бъде изпочупена чужда собственост поради някакви политически възгледи. Никой на никого не пречи да протестира, но не по този начин на крайности, защото жертва станаха две невръстни българчета. И ако това мое мнение разгневява някого, аз много съжалявам, но може би трябва да остане и нещо човешко в нас. Аз не я познавам майката, но тя не е нарушила нито един закон, коментира Илиян Тодоров пред Нова телевизия.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци