7 Декември, 2025

Столтенберг: В НАТО няма единна позиция за "Северен поток-2"

Столтенберг: В НАТО няма единна позиция за "Северен поток-2"

Йенс Столтенберг

Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг заяви, че по въпроса за "Северен поток" няма обща позиция в Алианса, тъй като има доста разногласия, а решенията се вземат с консенсус, предаде БНР.

"Реалността е такава, че тъй като НАТО се базира на консенсуса, Алиансът и неговите съюзници не са взели решение за "Северен поток 2". Фокусираме се върху това как можем да увеличим диверсификацията на енергийните доставки и да решим въпросите, свързани с тяхната сигурност, но нямаме позиция за "Северен поток 2"," заяви Столтенберг.

По-рано американският държавен секретар Антъни Блинкън потвърди позицията на САЩ срещу „Северен поток 2“ и припомни думите на президента Байдън, който го определи като "лоша идея за САЩ и за Европа и като противоречащ на собствените цели на ЕС за енергийна сигурност".
Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.