27 Юни, 2026

Огромни протести срещу управлението на Тръмп изпълниха улици във всички щати на САЩ

Снимка: Ройтерс

Само в Ню Йорк са участвали 100 хил. души, обяви полицията. Организаторите казват, че общият брой участници е бил няколко милиона. 

Стотици протести срещу управлението на Доналд Тръмп имаше в САЩ. Митинги се проведоха във всичките 50 американски щата.

Само в Ню Йорк са участвали 100 хил. души, обяви полицията. Организаторите казват, че общият брой участници е бил няколко милиона. 

Протестите са под мотото "Без крале", съобщава Нова. То символизира опита на президента на САЩ да управлява авторитарно. 

Участниците са против политиката му в областта на имиграцията, атаките срещу висшите училища, изпращането на войници по улиците и пренебрегването на съдебни разпоредби.

Под същото мото имаше протести през юни, като според данните тази събота участниците са били повече.

Сподели:
Европа попадна в капана на жегата, огненият фронт се движи към Балканите

Европа попадна в капана на жегата, огненият фронт се движи към Балканите

Горещата вълна ще достигне своя пик през уикенда, като в някои части на континента термометрите ще надхвърлят 40 градуса

Разрив на върха в Полша: Сикорски разкритикува Навроцки заради Зеленски

Разрив на върха в Полша: Сикорски разкритикува Навроцки заради Зеленски

Варшава не е лишила официално Зеленски от Ордена на Белия орел

Зеленски: Русия трябва да напусне Украйна, ако не иска повече война...

Зеленски: Русия трябва да напусне Украйна, ако не иска повече война...

Украинският президент изтъкна, че Украйна не иска война, но Путин е този, който трябва да направи крачката към мира

Коментари (0)