19 Май, 2026

Стотици шофьори от РСМ имат автомобили с кюстендилска регистрация

Стотици шофьори от РСМ имат автомобили с кюстендилска регистрация

Пунктът Деве баир, снимка: БГНЕС

Някои водачи обаче имат проблеми с влизането в България заради стари лични документи с предишното име на страната им

Стотици водачи от Северна Македония карат автомобили с кюстендилска регистрация. Те дори са ги закупили в града и са ги регистрирали в местния офис на КАТ, коментират общински администратори, цитирани от БНР. 
Тези колите преминават и технически преглед в Кюстендил. 

Някои водачи обаче имат проблеми с влизането в България заради несменени документи за самоличност с новото име на страната си.

От 1 януари 2025 год. излязоха от употреба всички лични и международни документи  на гражданите на РСМ с надпис "Република Македония". 

Тази промяна се отнася и за свидетелствата за управление на моторни превозни средства - шофьорските книжки. 

Всеки гражданин, който притежава стара шофьорска книжка ще бъде глобяван със 100 евро. 

На граничния пункт "Деве баир" вече връщат пътуващите, ако не са с новите документи за самоличност, коментира кюстендилец, който им съдейства при регистрацията и подаването на документите за двойно гражданство.

 

Сподели:

Коментари (0)

Ройтерс: Украинските дронове със среден обсег нанасят двоен удар по руските военни усилия

Ройтерс: Украинските дронове със среден обсег нанасят двоен удар по руските военни усилия

Украйна поразява руски радари, системи за противовъздушна отбрана с малък и среден обсег, комуникационна инфраструктура, логистика и големи военни превозни средства в "оперативната дълбочина"

Ройтерс: Съветът на Тръмп за Газа не успява да осигури обещаното финансиране

Ройтерс: Съветът на Тръмп за Газа не успява да осигури обещаното финансиране

Сред държавите, които са обещали средства на съвета, са САЩ, Саудитска Арабия, Обединените арабски емирства и Катар, както и Мароко, Узбекистан и Кувейт

Лех Валенса: Ако Русия подчини Украйна, ще определи посоката на света

Лех Валенса: Ако Русия подчини Украйна, ще определи посоката на света

Ако Русия не бъде спряна, може да имаме съдбата на други цивилизации, съществували в миналото