"На 95 години Стоянка Мутафова, смятана за най-възрастната играеща актриса в света, редовно изнася представления и не е изгубила младежкия си плам. Кралицата на българската комедия има в актива си богата палитра от роли, стартирали още от далечната 1945 година, когато играе прислужница в пиеса на Молиер. Мутафова успя да вдъхнови цели поколения българи да насочат своите кариери в киното и театъра". Това пише агенция Ройтерс в статия, посветена на българската актриса.
„Времето измина толкова бързо!“, заявява Мутафова пред Ройтерс, минути преди да излезе на сцената на театър „Сълза и смях“, за да се превъплъти в поредната си роля в постановката „Госпожа Стихийно бедствие“.
В статията се отбелязва, че Стоянка Мутафова стана най-възрастната играеща актриса в света, след кончината в Москва на 102-годишния руски актьор Владимир Зелдин. Малко след смъртта на Зелдин, български представители внесоха предложение Мутафова да бъде вписана в книгата с рекордите на Гинес.
Актрисата обаче приема идеята с безразличие. „Това не ме ласкае, тъй като е свързано с възрастта ми“, заявява тя. Въпреки че си помага с патерица, за да излезе на сцената, тя не спира да ръси шеги и играе пред публика 4-5 пъти месечно, пише агенцията.
Още от Арт Фактор
В Черни Вит ще се проведе 7-ми Национален и 45-ти общински фолклорен събор „От Тимок до Вита“
Културното събитие се провежда под надслов "Празник на народното творчество", като идеята е да се представи фолклора на с. Черни Вит
Почина легендата на кънтри музиката Доли Партън
Кариерата ѝ продължи повече от шест десетилетия, продадени са над 100 милиона нейни звукозаписи
„Памет за утре“: Спрете процедурата за присъждане награда на името на „Никола Вапцаров“ – не е бил само поет, а и терорист
Отвореното писмо е адресирано до министъра на културата и други държавни институции, настояват за пълна обществена и историческа обосновка за избора на спорната личност като патрон на държавна награда