По неговите думи съдът трябва да се произнесе кой да бъде председател на партията
Не мисля, че ще се отиде най-първо към правителство на малцинството. Защото ако няма мнозинство в НС, то няма да има никаква стабилност. Когато конкретни партии се ангажират с конкретни общи действия, тогава ще имаме мнозинство, което ще бъде гарант на едно бъдещо управление. Това коментира в студиото на Би Ти Ви политологът Стойчо Стойчев.
По думите му не може да говорим, че ДПС е взето или загубено от някого. Просто има два субекта, но партията е една и се води съдебна битка кой ще бъде неин председател. Сега топката е в съда, който трябва да се произнесе. Дотогава трудно ще се направи конгрес, обясни анализаторът.
Битката на електоралното поле се случи и се видя кой надделя. Ако търсим овца или вълк, обаче, няма такива. Можем да кажем че тук става дума за два вълка – остарял, който младият е победил.
Фактор
По думите му не може да говорим, че ДПС е взето или загубено от някого. Просто има два субекта, но партията е една и се води съдебна битка кой ще бъде неин председател. Сега топката е в съда, който трябва да се произнесе. Дотогава трудно ще се направи конгрес, обясни анализаторът.
Битката на електоралното поле се случи и се видя кой надделя. Ако търсим овца или вълк, обаче, няма такива. Можем да кажем че тук става дума за два вълка – остарял, който младият е победил.
Още от България
Огнян Минчев: Само с граждански протести ще покажем на новите властници, че не могат безнаказано да провалят бъдещето ни
„Прогресивна България“ получи комфортно мнозинство, с което може да нанесе непоправими щети върху българското стопанство и финанси, върху историческата ни памет, предупреждава политологът
Слънчева и гореща неделя
Атмосферното налягане ще остене по-високо от средното за юни, живакът ще скочи до 37°
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"