Стойчо Стойчев: Ерозията на ГЕРБ няма да стигне нивата на НДСВ, хората на царя не бяха лоялни
„ГЕРБ не е потъващ кораб. Ще има хора, които ще отидат на страната на Цветан Цветанов, на Слави Трифонов или на Мая Манолова. ГЕРБ обаче няма да последва съдбата на НДСВ. Ако Симеон Сакскобургготски бе привлякъл топ специалисти, то те побързаха да се върнаха към своите професии. В партията на Бойко Борисов има хора, които са лоялни“. Това заяви пред БНР политологът доц. Стойчо Стойчев.
„Нямам представа колко ще отцепи Цветан Цветанов от ГЕРБ, но той познава персонално структурите на ГЕРБ. Спомняме си структурни промени и в БСП, когато лидер беше Михаил Миков. Ерозията в ГЕРБ ще продължи, но тя няма да е широка. Хората, които се занимават с активна политика и в малките градове, често сменят партиите, в зависимост от това, какво им е изгодно и каква е алтернативата, която виждат“, коментира Стойчев.
„Борисов се намира в момент на оттегляне в своята политическа кариера, но може да изненада и да издържи до последно. Не знам какви са неговите планове след управлението. Щом е казал, че няма да подава оставка, сигурно така ще стане. Аз и не виждам какво толкова спешно налага сваляне на властта. Защо 10 години са търпели този човек, а точно сега му искат оставката? Не виждам протестиращи, които няма какво да ядат сред протестиращите“, допълни политологът.
Още от България
ДБ: Сарафов не може да се изниже от системата като Пепи Еврото – с 20 заплати обезщетение и без да понесе отговорност
Според ДБ първо трябва да бъде довършено дисциплинарното производство и да се стигне до дисциплинарно уволнение
Николай Найденов обжалва отказа за дисциплинарно производство срещу Сарафов
Предложението на правосъдния министър е на доскорошния и.ф. главен прокурор да бъде потърсена най-тежката дисциплинарна отговорност за накърняване престижа на съдебната власт
България: Оставаме солидарни с Украйна и правото й на справедлив мир като суверенна държава
Страната ни подкрепи съвместно изявление на Европейския съюз в ООН след мащабните въздушни атаки на агресора Русия