8 Август, 2026

Стойчо Стойчев: От ден първи Румен Радев върши чудесна работа на американците

снимка: архив

По неговите думи президентът трябва да реши дали да прави партия или не, макар че хората около него вече са го решили

Въпросът дали Румен Радев може ли да се възползва и да изпревари Борисов и Пеевски в състезанието за американската симпатия бе един от въпросите, които коментира в ефира на Би Ти Ви политологът Стойчо Стойчев.

„От ден едно на своето избиране, президентът Румен Радев всъщност върши чудесна работа на американците. Обира един проруски вот и буквално го хвърля в канавката“, заяви Стойчев.

Според него президентът не прави нищо с този вот, а реално за тези вече 10 години е можел да го инструментализира доста радикално.

„Догодина изтича мандатът на Радев и той трябва да реши какво ще прави със себе си. Хората около него са го решили – те искат той да влезе в политиката. Дали ще го направи, е друг въпрос. Опитът досега на предишните президенти е, че не могат да прехвърлят популярността си в лично качество на партиен субект и да го превърнат в успешна формула“, смята Стойчо Стойчев.

Сподели:
Психиатърът Веселин Герев: Отглеждат се деца психопати

Психиатърът Веселин Герев: Отглеждат се деца психопати

Според него тийнейджърите от Пловдив, обвинени в убийството на 37-годишния Георги Кузев, най-вероятно са били свидетели на домашно насилие

Ивайло Мирчев: Явно някой много иска да скрие протокола за замразяването на договора с „Боташ“

Ивайло Мирчев: Явно някой много иска да скрие протокола за замразяването на договора с „Боташ“

"Какви точно са тези „подобрени условия“? Какво се случва с натрупаните задължения?"

Искаме от Европа извънредна помощ за животновъдите

Искаме от Европа извънредна помощ за животновъдите

„Земеделските производители са изправени пред сериозни предизвикателства – неблагоприятни метеорологични явления, щети по земеделските площи, нестабилност на пазарите и нарастващи производствени разходи“

Коментари (0)