25 Декември, 2025

Стойчо Стойчев: Румен Радев ще участва на парламентарните избори чрез "Отровното трио"

Стойчо Стойчев: Румен Радев ще участва на парламентарните избори чрез "Отровното трио"

Ще имат два златни пръста - Слави Трифонов и ДПС, смята той.

Президентът  Румен Радев може да участва на парламентарните избори с "Отровното трио", заяви в "Здравей,  България" на NOVA политологът доцент Стойчо Стойчев.

"Всяко правителство, в което участва ГЕРБ за него ще бъде задкулисно, ще бъде на мафията, на овладяната държава, независимо какви ще бъдат след това коалициите. Той просто има война с ГЕРБ и тази война е на базата на класическата дефиниция за популизъм - "ние, честните граждани, срещу корумпираните политически елити". Той се вижда като водач на тези "честни граждани". Още преди две години казах, че този човек се цели далеч по високо от това да е президент. Той иска да управлява страната, а тази страна се управлява с мнозинство в парламента, съответно - през кабинет. Президентът ще участва още на тези избори, индиректно. като припознае някой от съществуващите играчи - например "Отровното трио" . Те разговарят, той ги припознава, все ще се намери неформална форма... Президентът ще каже: "Ето това са моите хора", заяви Стойчев

Президентът трябва да избяга от образа на проруски кандидат, от това само губи, смята той.

"БСП са в сложна ситуация, защото в техните среди ще се дръпне подкрепа", каза още Стойчев. Според него има реален сблъсък между Радев и БСП, защото той залага на тотално нови хора. Това било ясно и от думите му, че няма да бъде кандидат на никого. Което му развързва ръцете за парламентарните избори", заяви Стойчев.

Ще има два златните пръста-Слави Трифонов и ДПС, смята   той. 

Сподели:

Коментари (0)

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Докато Северозападът и планините потъват в сняг, леден дъжд и силен вятър застрашават трафика в останалата част от страната – температурите падат до минус 4 градуса още по обяд.

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Ше получим от съседите мазут, за да не останат масезонците без ток и топлина

Тиха нощ, свята нощ! Честито Рождество!

Тиха нощ, свята нощ! Честито Рождество!

С появата на Младенеца се поставя началото на новото летоброене