31 Януари, 2026

Стойчо Стойчев с ирония за Бойко Рашков и мерките му за честен вот

Стойчо Стойчев с ирония за Бойко Рашков и мерките му за честен вот

Стойчо Стойчев

Политологът Стойчо Стойчев коментира с ирония вътрешния министър Румен Рашков и президента. Той констатира, че оттук нататък ни чакат само честни избори и нулево купуване на гласове. Стойчев започна да говори съвсем сериозно и успя да хвърли в ступор водещия Георги Любенов по БНТ, който накрая хвана иронията на политолога.

"На тези избори, на първо място ще поставим борбата с купения и контролирания, а и с неграмотния вот в ромския вот. Това ще са първите избори, на които този вот ще бъде сведен до нула. Машинното гласуване така е организирано, че хората, които отиват да гласуват, имат не само базова грамотност, а и по-високо ниво. Това е нещо, от което ще спечели само демокрацията, защото тя, както президентът и Бойко Рашков казват, е "работа за образовани хора, за хора с високо гражданско самосъзнание". Така че оттук нататък може би ще предстоят само добри години с нулев контролиран вот. Ощетени ще бъдат двете партии на мафията и на статуквото. Партиите на протеста и на справедливите искания на гражданите ще спечелят и най-накрая ще се формира едно правителство, което ще възстанови справедливостта в България", пошегува се Стойчев. 

"Акциите на МВР разбира се, че ще сведат до нула купения вот. Видяхме всички списъци от бакалиите, от които идва цялото злато и пари. На хората им омръзна да ги обират малограмотни калинки, време е да дойдат хора от Запад и да ни управляват. Постоянно се показват схеми, които не са неутрализирани. Който и да оспорва изборите след време, няма да стои на правилната позиция. Важното е всеки българин да е доволен", продължи да се майтапи политологът.

"Най-важната теза след гарантирането на честните избори, трябва да се фокусираме над съдебната реформа. Има да се смени главният прокурор, не знам с какви социални кризи ще се борим. Не трябва да се допуска милиардите да потъват повече. Това ще се случи само след качествена съдебна реформа", продължи Стойчев. "Искам да цитирам уважаемия президент Радев, който през пролетта каза, че здравната криза е важна, но с държавността била по-сериозна и трябва час по-скоро да се гласува", констатира Стойчев. 

Сподели:

Коментари (0)

Последен ден! От утре левовете не са официална валута в България

Последен ден! От утре левовете не са официална валута в България

Към момента в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 6.1 млрд. евро.

Китка от фейсбук: Радев е сламен руски проект с изтекла годност

Китка от фейсбук: Радев е сламен руски проект с изтекла годност

Той ни предложи свръх доза демагогия и почти пълна липса на конкретика, имаше образ, но нямаше съдържание, а централното послание беше познато: „хората го искат“, а той се колебае

На 31 януари отбелязваме 172 години от рождението на великана на българската държавност Стефан Стамболов

На 31 януари отбелязваме 172 години от рождението на великана на българската държавност Стефан Стамболов

"Не аз, а чужди наблюдатели, особено около нелепата му смърт, казват, че такива личности се раждат на 100 или на 1000 г., както и че България е имала невероятния шанс да притежава личност от подобни мащаби“, смята проф. Пламен Павлов