3 Март, 2026

Страхил Делийски: ИТН се държат като единствени, вместо да търсят пътища за общото ни живеене

Страхил Делийски: ИТН се държат като единствени, вместо да търсят пътища за общото ни живеене

Страхил Делийски

Големият залог сега е - ще се намери ли гражданска мобилизация, която да излъчи лидери, които да се опитат да върнат политиката където й е мястото

„Трябва да чуем отговори от ИТН и Слави Трифонов чия е битката и битка за какво е, за която те ще борят занапред", коментира в ефира на БНР политологът Страхил Делийски последните събития около отказа на ИТН да реализира предложения от тях кабинет.

„В тази ситуация ти да държиш да си единствен е меко казано странно, още повече ние сме едно доста фрагментирано общество като ценности и социално-икономически, в тази ситуация е необходим диалог, трябва да има нещо, което да ни обединява.

В случая основната функция на политическото лидерство е да се потърсят мостове между тези различни версии за политическата и социална реалност, така че да се върнем в полето на политиката, в полето на търсенето на възможните пътища за общото ни живеене", заяви още Делийски.

"Всичко друго е или неразбиране за това какво представлява политическият процес или нежелание да се участва в него...

Големият залог сега е дали в една такава ситуация ще започне една смислена, автентична гражданска мобилизация от долу, която да излъчи лидери, които да се опитат да върнат политиката, там където и е мястото. Това ще стане по силата на това, че обществата се променят, но може би трябва малко време...може би трябваше да минем през един такъв чалга-бонапартистки експеримент, за да видим, че в такава кризисна ситуация е необходима реполитизация", смята още Делийски.
Сподели:

Коментари (0)

Вили Лилков: Руменрадевият проект е капан за наивни избиратели и за партии, водени от полезни идиоти

Вили Лилков: Руменрадевият проект е капан за наивни избиратели и за партии, водени от полезни идиоти

"Чорапът окончателно ще се разплете, когато се появят листите на кандидатите с дечицата на ДС и бившата партийна номенклатура"

МВнР към българите в Близкия изток: Не напускайте рисковано по суша страната, в която се намирате

МВнР към българите в Близкия изток: Не напускайте рисковано по суша страната, в която се намирате

Кризисният щаб на МВнР работи денонощно и приема и обработва всички обаждания и сигнали от региона

"Възраждане": САЩ веднага да махнат самолетите си от летище "Васил Левски"

"Възраждане": САЩ веднага да махнат самолетите си от летище "Васил Левски"

"В момента летището в София е легитимна цел за иранските военновъздушни сили"