5 Декември, 2025

Стрелба до голф клуб на Тръмп - не е имало опасност за живота му

Стрелба до голф клуб на Тръмп - не е имало опасност за живота му

Доналд Тръмп

Инцидентът е станал във Флорида

Кандидатът за президент на САЩ от Републиканската партия Доналд Тръмп е в безопасност след изстрели в близост до негов голф клуб - това се казва в изявление на кампанията му от днес, цитирано от Ройтерс и бТВ.

От щаба му не дават подробности.

По информация на New York Post, двама души са открили стрелба пред голф клуба на Тръмп във Флорида, но той не е бил в опасност. Вестникът се позовава на източници от правоохранителните органи. Според източниците на изданието стрелците са се целели един в друг, а не в бившия президент.

Малко по-късно конгресменката и привърженичка на бившия президент Марджъри Тейлър-Грийн заяви, че Доналд Тръмп е „жив и здрав след поредния опит за покушение“, предаде БГНЕС.

„Те се опитват да го убият. Ще направят всичко, за да му попречат да спечели.“ - написа Тейлър-Грийн в социалната мрежа X.

В редица медийни публикации се съобщава за стрелба между двама неидентифицирани мъже.

Сподели:

Коментари (0)

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

Представител на алианса заяви, че европейските съюзници вече започват да поемат по-голяма отговорност за сигурността на континента, но не коментира срока до 2027 година.

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

Това се случи, независимо че вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс отправи строго предупреждение за „атаките“ срещу американски фирми чрез „цензура“, още преди санкцията да бъде обявена публично

Уволненият Ермак запазва мрежа от ключови постове, въпреки корупционния скандал

Уволненият Ермак запазва мрежа от ключови постове, въпреки корупционния скандал

Поне 10 ключови позиции в държавната администрация е успял да запази най-близкия до скоро човек до Зеленски, което е особено тревожно за управлението в страната