Максимални температури между минус 4° и 1°, в София - около минус 3°
Днес с умерен северозападен, в Източна България и временно силен вятър от север-североизток ще продължи да нахлува студен въздух. Ще остане предимно облачно и на места ще превалява сняг, по-значителен в Западния и Централния Предбалкан. Привечер от северозапад валежите ще спират, облачността ще се разкъсва и намалява. Максимални температури между минус 4° и 1°, в София - около минус 3°. Това съобщат за „Фокус” от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Над Черноморието ще има значителна облачност и ще превалява слаб сняг. Ще духа умерен, временно силен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са минус 1° - 1°. Температурата на морската вода е около 6°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Над планините облачността ще е значителна и на много места ще има валежи от сняг. Ще духа предимно умерен северозападен вятър, който след обяд ще се ориентира от североизток и слабо ще се усили. Вечерта валежите ще спират. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около минус 9°, на 2000 метра – около минус 15°.
Атмосферното налягане ще продължи да се повишава и по-късно през деня ще бъде по-високо от средното за месеца.
Още от България
ГЕРБ-СДС с остра критика към дипломацията на Радев
Поводът е критичният тон на ирански представител, свързан с решението на парламента за временно пребиваване на американски цистерни в база "Безмер"
Божидар Божанов: Нашата цел е да издигнем надпартиен кандидат за президент
По неговите думи Андрей Гюров е показал, че не е обвързан политически и е показал поведение на истински държавник
"Демократична България" поиска оставката на вицепремиера Иво Христов
"Управляващите намериха 131 причини да се откажат от реформите“, се казва в оценката на „Демократична България“ за първите месеци на управлението на „Прогресивна България“