30 Декември, 2025

Студено, с валежи, които ще преминават в сняг

Студено, с валежи, които ще преминават в сняг

Утре ще бъде още по-студено

Времето днес ще бъде облачно, ще вали, почти навсякъде дъждът ще премине в сняг. В по-голямата част от страната ще се образува и снежна покривка. 

С умерен, в източната половина от страната и силен североизточен вятър ще продължи да нахлува студен въздух и ще застудява още. По планинските проходи ще има снежни виелици и ще се образуват навявания. Температурите ще са без дневен ход - между минус 1 и 4 градуса, според прогнозата на НИМХ. 

След обяд и привечер валежите ще започнат да отслабват, а през нощта срещу сряда почти навсякъде ще спрат. 

Над планините ще е облачно с валежи от сняг. Ще духа силен, по билата бурен вятър от изток-североизток. По планинските проходи ще се образуват навявания. Ще продължи да застудява и максимална температура на височина 1200 метра ще бъде около минус 4, а на 2000 метра - около минус 7 градуса. 

Облаци ще има и край морето, вятърът от североизток ще е силен. Сред вълните от 4-5 бала термометрите ще се качат до 10 градуса, на брега ще е два пъти по-студено с температури до 5 градуса. 

Утре ще е още по-студено, минималните температури ще са между минус 8 и минус 3 градуса, в много райони на страната ще останат под нулата и през деня.
Сподели:

Коментари (0)

Брутният външен дълг на България е нараснал с 10,3% - предварителни данни на БНБ

Брутният външен дълг на България е нараснал с 10,3% - предварителни данни на БНБ

В евро са деноминирани 80 процента от брутните външни задължения при 77,1 процента година по-рано. 

Предупреждение от СДВР: Гражданите да не носят големи суми пари в себе си по празниците

Предупреждение от СДВР: Гражданите да не носят големи суми пари в себе си по празниците

По време на предстоящите празнични дни около Нова година патрулите в столицата ще бъдат повече.

МФ: Бюджетният дефицит намалява до 2,8% към края на ноември

МФ: Бюджетният дефицит намалява до 2,8% към края на ноември

Приходите, помощите и даренията по КФП към ноември 2025 г. са в размер на 75,413 млрд. лв. или 83,5 процента от годишните разчети. Постъпленията нарастват с 15,6 на сто (10,182 млрд. лв.) спрямо същия период на 2024 г.