7 Юли, 2026

Сухопътни войски се включиха в намирането на вода за Плевен: Разкопават канал

Снимка: МО

Ръководител и координатор на изпълнението на поставената задача е командирът на 5-о бригадно командване полковник Иван Вълев

Формирования от Сухопътните войски се включват в провеждането на спасителни и неотложни аварийно-възстановителни работи за преодоляване на водната криза в района на Плевен

От днес, 4 септември, военнослужещи със специализирана инженерна техника от състава на 5-о бригадно командване и 55-и инженерен полк участват в разчистването и възстановяването на неизползвана от дълги години връзка между река Дъбнишка бара и Ясенския напоителен канал.

Ръководител и координатор на изпълнението на поставената задача е командирът на 5-о бригадно командване полковник Иван Вълев, съобщиха от Министерството на отбраната. 

Дейностите се извършват във връзка с преодоляването на трайната липса на вода за питейно-битови нужди в Община Плевен и региона.

Военнослужещите действат по искане на областния управител на Плевен, съгласно резолюция на министъра на отбраната и по разпореждане на началника на отбраната.

Сподели:
„Остават 2 часа до взривяването“ - нови сигнали за бомби заляха страната

„Остават 2 часа до взривяването“ - нови сигнали за бомби заляха страната

Полицейски служители извършват проверка, засега няма затворени сгради

Приеха оставката на ректора на Софийският университет, кандидатите за поста вече са 4

Приеха оставката на ректора на Софийският университет, кандидатите за поста вече са 4

Общото събрание на Софийския университет прие оставката на проф. Георги Вълчев като ректор на висшето училище, кандидатите за ректор вече са четирима

Георги Вълчев: Учениците не разбират учебниците, това е проблем

Георги Вълчев: Учениците не разбират учебниците, това е проблем

Според министъра на образованието, темата за предмета Религия и добродетели в училище не означава, че ще се променя българската образователна система и тя остава светска

Коментари (0)