17 Март, 2026

Свързани с Вучич пребиха Драган Джилас - лидера на опозицията в Сърбия

Свързани с Вучич пребиха Драган Джилас - лидера на опозицията в Сърбия

Снимка: БГНЕС

Той е нападнат заедно с друг политик от десетина младежи, които лепели плакати срещу тях

Късно тази нощ лидерът на сръбската опозиционна партия "Свобода и справедливост" Драган Джилас бе пребит в центъра на Белград, предаде  репортер на БГНЕС.

Заедно с него бе нападнат и друг активист на партията Джордже Алексич. Те бяха нападнати от десетина младежи, които лепяха плакати, на които опозиционните лидери бяха описани като бандити и крадци. През последните дни в сръбската столица Белград подобни плакати се появяват на безброй места.

"Отидохме за да ги попитаме, защо правят това нещо. Защо лепят плакати, които обиждат определени хора. В продължение на години те твърдят, че не са техни, а сега за всички е ясно, че те са на Александър Вучич. Преди години подобни плакати слагаха и на училището, където учи детето ми", каза Джилас след като бе приет в Спешния център в Белград. 

"Това не е разправия. Със сигурност ние двамата не сме отишли да се бием с десетина души", каза още Джилас тази нощ пред местната телевизия Н1. Той съобщи, че общинският съветник от партията на Вучич Лука Петрович му е казал лично: Ти си крадец и затова те лепят плакати. 

"Те ни удряха многократно. Опитахме се да се защитим, но накрая ме повалиха на земята. Джордже се опита да ме защити, но той бе бит повече от мен. След като приключиха с побоя те изчезнаха в близките улици, без никакъв проблем", разказа още Драган Джилас.

Припомняме, че съседна Сърбия е обхваната от масови протести от няколко месеца насам. Едните са срещу производството на литий, други търсят наказание за виновниците за падането на козирката на гарата в Нови Сад, при която загинаха 15 души. От няколко седмици протестират и студентите от 47 факултета. Всички те са обявяват срещу авторитарния режим на Александър Вучич.  I БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Въоръжен застреля двама край летището на Франкфурт

Въоръжен застреля двама край летището на Франкфурт

Двама души са били застреляни в бистро недалеч от летището на Франкфурт, съобщава тази сутрин германската полиция

Китай обяви изпращане на хуманитарна помощ за Иран и Ливан

Китай обяви изпращане на хуманитарна помощ за Иран и Ливан

За решението на страната съобщи говорителят на външното министерство Лин Дзян по време на пресконференция

И Гърция отказа да се включи  във военноморска мисия в Ормузкия проток

И Гърция отказа да се включи във военноморска мисия в Ормузкия проток

Гръцките власти изтъкват, че въоръжените сили на страната вече са силно натоварени, за да бъдат ангажирани в мисия, която е неприемлива за Атина