Синодът изслуша днес доклад на Анкетна комисия за поведението на архим. Дионисий. Св. Синод на българската православна църква взе решение да заведе Църковно-наказателно дело срещу архимандрит Дионисий (Мишев). До това решение се стигна след като на днешното си заседание Синодът изслуша доклад на анкетната комисия за поведението на архим. Дионисий.
Комисията беше съставена от Варненския и Великопреславски митрополит Йоан, Неврокопския митрополит Серафим и Мелнишкия епископ Герасим – Гл. секретар на Св.Синод. Въз основа на данните, изнесени в доклада, Св. Синод реши, че са налице нужните основания да се заведе Църковно-наказателно дело срещу архимандрит Дионисий (Мишев) и възложи на Варненския и Великопреславски митрополит Йоан и Неврокопския митрополит Серафим да съставят обвинителен акт, който да бъде внесен за разглеждане в заседание на Св. Синод в пълен състав в качеството му на църковен съд.
През май 2016 г. Светият синод отстрани архимандрит Дионисий от поста предстоятел на патриаршеската катедрала „Св. Александър Невски“. Наложена му беше и временна забрана да извършва богослужения. Дионисий беше обвинен за финансови злоупотреби, неспазване на църковните канони и за честванията на Великден със заря и гвардейци.
Още от Закон и ред
ВКС: Семейството на Благомир Коцев да плати 383 хиляди лв. за незаконно ползване на държавни имоти в Морската градина
С решението на ВКС спорът приключва окончателно
Комплекс „Хоризонт“ във Варна, собственост на семейството на Благомир Коцев, е осъден да заплати близо 380 хил. лв.
Върховният касационен съд е отказал да допусне за разглеждане жалбата на дружеството "Овърсийз-Хоризонт" АД
Бившият управител на НЗОК Дечо Дечев: Не очаквам промяна в здравната система с тези кадри
Първият проблем е ефективността на контрола, другият според него е корпоративното влияние