26 Декември, 2025

Светлана Шаренкова: Управлението на БСП с ДПС загроби левицата, задълбочи увереността, че "всички са маскари"

Светлана Шаренкова: Управлението на БСП с ДПС загроби левицата, задълбочи увереността, че "всички са маскари"

Светлана Шаренкова

„През последните 30 г. много рядко социолозите са познавали. Винаги има статистическа грешка от 3-4%. Социолозите обичат да защитават пагона. Българинът не им вярва много и не казва за кого ще гласува. През последните 10-12 г. от управлението на ГЕРБ се появи страх от изказване на обществено мнение. Свободата на медиите ни след влизането в ЕС е на трагично ниво“. Това заяви журналистката Светлана Шаренкова пред БНР. 

„БСП не е печелила избори от 2005 г. Това е изключително голяма пауза. Изключението 2012-2013 г., когато управлявахме с ДПС, загроби още повече БСП. Това задълбочи увереността на българина, че всички са маскари. БСП този път изработи шанса да е първа политическа сила, защото за 4 години направи промяна в партията с прекия избор и не влезе в нито една задкулисна договорка. Демократичният преход оформи не пазарна, а мутренска икономика. През лятото си спомняме как младите хора излязоха на улицата и 70% казаха, че не желаят тази власт. Въпросът за националния суверенитет е част от нашата програма. Ние няма да слушаме началниците в Брюксел и Вашингтон, а ще отстояваме интересите на страната като равноправен член на ЕС. Корнелия Нинова даде своята ясна заявка, че БСП няма да служи на задкулисието и на корпоративни интереси. Тя е един от малкото политици, които изпълняват своята платформа. Затова виждаме днес много нови лица. Винаги има един момент на несигурност, но това е призивът – модерността и новите технологии. Това е нормален процес. Има и хора, които са в ръководството от доста години. БСП е единствената партия, която няколко години готви своята „Визия за България“. Първоначално беше критикувана, но след това я аплодираха“.
Сподели:

Коментари (0)

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Докато Северозападът и планините потъват в сняг, леден дъжд и силен вятър застрашават трафика в останалата част от страната – температурите падат до минус 4 градуса още по обяд.

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Ше получим от съседите мазут, за да не останат масезонците без ток и топлина