19 Май, 2026

Светлозар Лазаров: Хората, които ме издигнаха, в момента управляват МВР

Светлозар Лазаров: Хората, които ме издигнаха, в момента управляват МВР

Светлозар Лазаров

Младен Маринов ще се справи, ако има необходимата политическа подкрепа, заяви бившият секретар на МВР

Имам несъгласие с определени политики на това управление, затова напуснах "Атака", обясни в ефира на бТВ бившият главен секретар на МВР Светлозар Лазаров. Не са ме канили за главен секретар, нямам и амбиции, добави той. "Главният секретар на МВР се предлага от премиера“, поясни Лазаров и уточни: "Тази позиция изисква политическа подкрепа."

На въпрос за критиките, че по негово време системата в МВР е била разбита, Лазаров коментира: "Тези хора, които тогава бяха издигнати, които аз съм издигнал, в момента управляват МВР. Младен Маринов го познавам. Тренирахме заедно. Той ще се справи, ако има необходимата политическа подкрепа", каза още Лазаров.

От думите му стана ясно, че е бил в партия "Атака" като енергиен експерт. Лазаров изрази неодобрението си, че нищо от обещанията в платформата на партията не е било спазено. „Не приеха нито едно от предложенията ни в сферата на сигурността, и по-специално за енергийната сигурност. Ето пример - не е защитен българският интерес пред "Газпром", посочи той. 

Лазаров не е бил съгласен и с извеждането на ГДБОП от МВР и присъединяването на службата към ДАНС. 

По казуса „Лясковец“ три съдебни състава са се произнесли. Ако има несъгласен, да се обърне към съда“, каза още бившият главен секретар на МВР в правителството на Пламен Орешарски.

"Благодаря на Волен Сидеров, че ме покани в партията. Драми с него и с "Атака" нямам", категоричен е Лазаров.

На въпрос дали е вярно, че ще създава проруска партия, Лазаров се изуми: "Проруска партия? Винаги съм подчертавал, че на първо място е важен българският национален интерес. Това, че трябва да се работи с Русия, е ясно, защото сме енергийно зависими от тях. Никога не съм работил по политически проекти. В "Атака" съм работил със структурите и гражданското общество", обясни още бившият главен секретар на МВР.
Сподели:

Коментари (0)

Божидар Божанов: Управляващите тръгват по пътя на едно от най-мразените управления в България

Божидар Божанов: Управляващите тръгват по пътя на едно от най-мразените управления в България

„Надявам се да не се връщаме към тези практики. Опозицията има право да пита, да получава документи, да участва в дебата и нейните законопроекти да бъдат разглеждани“

В Тристранния съвет се разбраха за увеличаването на минималната пенсия - става 347,5 евро

В Тристранния съвет се разбраха за увеличаването на минималната пенсия - става 347,5 евро

Това стана ясно от думите на вицепремиера и министър на финансите Гълъб Донев след заседанието

„Прогресивна България“ иска да ограничи правомощията на управителя на „Лукойл“

„Прогресивна България“ иска да ограничи правомощията на управителя на „Лукойл“

Предложението идва на фона на действащия режим, въведен след санкции на САЩ срещу „Лукойл“, който даде разширени правомощия на особения управител, включително възможност да продава активи