7 Декември, 2025

Светльо Витков: Очаквам този път правителството да е стабилно

Светльо Витков: Очаквам този път правителството да е стабилно

Очаквам този път правителството да е стабилно, но заради различните гледни точки на парламентарните групи по много от казусите, разглеждани в НС, едва ли то ще издържи пълен четиригодишен мандат....

Решението за обединение между "Глас Народен" и Реформаторския блок беше правилно. Обмисляхме идеята за тази коалиция дълго. Истината обаче е, че вариантите ни бяха два - или да се явим самостоятелно на парламентарните избори, или в коалиция. Преговорите с много формации са доста трудни и за известно време смятаме да останем малко по-встрани от взимането на важни решения. Това заяви в студиото на "България сутрин" Светослав Витков, създател на ПП "Глас Народен".

"Поддържам връзка с много от десните лидери, но информацията, до която успях да стигна, е, че нищо ново не се готви в парламента. Очакваме да видим какви действия ще предприеме този път кабинетът "Борисов 3", коментира Витков пред Bulgaria ON AIR.

"Ако вземем предвид личните качества, желания и нагласи на политическите партии, трябва да сме наясно, че пътят на обединението ще бъде изключително труден", допълни още той.

Относно предложението за въвеждане на мажоритарна избирателна система, музикантът е категоричен, че най-голямо притеснение създава неинформираността на българските избиратели за последиците от приемането на толкова значим законопроект.

"Обществото не си дава сметка какво ще се случи, ако в парламента останат само три партии", каза Витков

Сподели:

Коментари (0)

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

"Подготвени са два влекача, които са готови да отидат и да го изтеглят на вече съвсем безопасно място. И разбира се, да се види какво превозва този кораб."

Турски влекач е изтеглил кораба от руския сенчест флот до акваторията на България

Турски влекач е изтеглил кораба от руския сенчест флот до акваторията на България

Трети ден танкерът "Кайрос" остава блокиран край Ахтопол.

Стачки в Гърция: Може да има затруднения с движението през границата

Стачки в Гърция: Може да има затруднения с движението през границата

На границата с Турция трафикът е интензивен на ГКПП "Капитан Андреево" и на ГКПП Лесово - на изход, за товарни автомобили.