13 Април, 2026

Светослав Малинов: От ГЕРБ щяха да са ужасени, ако проектокабинетът им беше приет

Светослав Малинов: От ГЕРБ щяха да са ужасени, ако проектокабинетът им беше приет

Светослав Малинов

"Вторият мандат има по-голям шанс от първия, а третият е още по-вероятно да бъде реализиран. Формулата на ГЕРБ за проектокабинет, която се опираше върху личността на проф. Габровски, беше много слаба. От ГЕРБ много добре знаеха, че кабинетът им няма да мине. Те щяха да са ужасени, ако беше приет в парламента и това лицемерие беше особено отблъскващо. Усещането ми дори беше, че е имало поредица от откази, за да се получи този сбироток. Кандидатите за министри през годините са заемали подобни позиции, но не и всичките на едно място. При втория мандат на всяка цена трябва да бъде предложен кабинет, който да покаже алтернатива. Да не се излъчи правителство, наистина ще изглежда безпомощност. Още в нощта на изборите обаче смятам, че стана ясно, че правителство може да има при третия мандат, след като се сблъскат първо големите сили". Това заяви политологът Светослав Малинов пред БТВ. 

"Никой не познава проф. Габровски като политик и не знаем какво е неговото отношение например към войната в Украйна. Като го гледам, се досещам, но искам да видя политици, които са ходили на избори и за тях са гласували хора. Това е смисълът на парламентарната демокрация. Вчера видяхме срам за ГЕРБ и за ДПС. Нали имаха страхотен екип? Те имат както утвърдени, така и по-нови имена. Не може да излезеш по този начин и да кажеш, че никой от хората ти, за които са гласували избирателите, не става. Наложи се да влизам и да проверявам кой къде е бил през годините от кандидатите за министри. Във вчерашния ден имаше една изненада - отказът на БВ да подкрепи състава на кабинета. Този ход беше направен, за да не се разграничат от следващите възможности. Т.е., третият мандат увеличи възможностите си", каза още Малинов. 
Сподели:

Коментари (0)

Откриха дрон със снаряди в плавателен съд до плажа в Синеморец

Откриха дрон със снаряди в плавателен съд до плажа в Синеморец

Групата за разузнаване, обозначаване, извличане, транспортиране и унищожаване на невзривени боеприпаси от военноморската база беше активирана по заповед на командира на Военноморските сили контраадмирал Кирил Михайлов

Слънце и облаци, по-облачно над планините, с лек полъх от юг

Слънце и облаци, по-облачно над планините, с лек полъх от юг

Ще духа слаб, след пладне умерен вятър от изток-югоизток.  Максималните температури ще са между 13° и 18°, за София – около 16°.

Николай Попов: Аз съм баща, завинаги!

Николай Попов: Аз съм баща, завинаги!

"Има си Бог. Той ще ме съди, а не фалшиви месии, крещящи в хор."