5 Февруари, 2026

Световната банка одобри заем от 500 млн. долара за проект в Турция

Световната банка одобри заем от 500 млн. долара за проект в Турция

Toй ще бъде реализиран чрез две публични банки

Световната банка одобри заем от 500 милиона долара за проект в Турция, насочен към финансиране на малки и средни предприятия (МСП), засегнати от икономическото въздействие на COVID-19.

Според банково извлечение, проектът за аварийно посредничество в Турция ще бъде реализиран чрез две публични банки, съобщава „Хюриет“. Той ще включва кредитна линия от 250 милиона долара на VakifBank, която ще бъде предоставена директно на МСП, се казва в съобщението.

Също така, кредитна линия от 250 милиона долара ще бъде предоставена на Турската банка за развитие и инвестиции (TKYB).

„Ключов стълб на подхода на банката за подпомагане на страните-клиенти при смекчаване на въздействието от COVID-19 върху техните икономики, фирми и работници включва осигуряване на устойчив растеж на бизнеса и създаване на работни места, докато страните преструктурират икономиките си“, каза Огюст Куаме, директор в Световната банка по въпросите за Турция.

Това ще помогне да се поддържат МСП на повърхността и да се запази заетостта по време на острата фаза на кризата.

Проектът ще обърне специално внимание на фирмите, ориентирани към жените, и фирмите, работещи в региони, изоставащи от развитите райони.
Сподели:

Коментари (0)

САЩ "възстановяват диалога" с руските военни

САЩ "възстановяват диалога" с руските военни

Активисти предупредиха, че прекратяването на договора за ядрените оръжия може да предизвика нова надпревара във въоръжаването между най-големите ядрени сили

The Guardian: Икономиката на Русия може да достигне точка на необратимост още през 2026 г. – 

The Guardian: Икономиката на Русия може да достигне точка на необратимост още през 2026 г. – 

"Смятам, че законите на икономическата гравитация могат да бъдат нарушавани само за ограничено време“, каза специалният пратеник на Европейския съюз по въпросите на санкциите Дейвид О’Съливан

Ще успее ли Китай да изтласка САЩ от Азия - докато Тръмп руши американското лидерство?

Ще успее ли Китай да изтласка САЩ от Азия - докато Тръмп руши американското лидерство?

Пекин се опитва да намали влиянието на САЩ в света