Световната здравна организация обяви разпространението на коронавируса за пандемия.
Заболяването Covid-19 вече може да бъде характеризирано като пандемия. Това обяви пред журналисти в Женева директорът на Световната здравна организация Тедрос Адханом Гебрейесус.
По думите му, вече има повече от 118 000 случая на заболяването в 114 държави в света, а починалите са 4291 души.
"Разпространението и сериозността на новия коронавирус са притеснителни", допълни Гебрейесус.
Фактор
Заболяването Covid-19 вече може да бъде характеризирано като пандемия. Това обяви пред журналисти в Женева директорът на Световната здравна организация Тедрос Адханом Гебрейесус.
По думите му, вече има повече от 118 000 случая на заболяването в 114 държави в света, а починалите са 4291 души.
"Разпространението и сериозността на новия коронавирус са притеснителни", допълни Гебрейесус.
Още от Свят
Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите
За такова решение лобира Виктор Золотов, шеф на руската Национална гвардия, приятел и бивш бодигард на Путин
Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго
Кризата е причинена от много рядък щам на вируса – Бундибугьо
Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове
Марионетният губернатор нареди през тази седмица съкратено работно време на градския транспорт и заведенията, както и намаляване на уличното осветление