4 Февруари, 2026

Удостоиха световния вицешампион по волейбол Начев с почетен плакет в родния му град

Удостоиха световния вицешампион по волейбол Начев с почетен плакет в родния му град

Снимка: novavarna.net

„Усещахме подкрепата на България, въпреки че бяхме далече. Надявам се догодина да надградим резултатите,“ каза вицешампионът от Варна

Община Варна официално посрещна своите спортни герои – световния вицешампион по волейбол Борис Начев и баскетболния отбор „Черно море Тича“, който за първи път в историята си спечели Суперкупата на България

Тържествената церемония се превърна в голям празник за спорта в региона. Сред присъстващите бяха мъжкият тим на волейболен клуб „Черно море“ с треньора Данаил Милушев, младите таланти от школата, президентът на клуба Красимир Илиев и дори преподавателка на Начев от училище, съобщи novavarna.net.

Какво каза световния вицешампион?
Борис Начев, част от звездния национален отбор, сподели радостта от дългоочаквания триумф – първи за България от 55 години насам.

„Усещахме подкрепата на България, въпреки че бяхме далече. Надявам се догодина да надградим резултатите,“ каза варненецът, като благодари на „Черно море“, наричайки го „моето второ семейство“.

Начев получи почетен плакет на Община Варна и литография „Спортна Варна“ от художника Димо Миланов, а в знак на признателност подари на кмета своя оригинална фланелка от Световното първенство във Филипините, както и една за спортната колекция на Юнашкия салон.

Сподели:

Коментари (0)

Европейска купа по фрийстайл рейл в София: Елитните състезатели пристигат у нас

Европейска купа по фрийстайл рейл в София: Елитните състезатели пристигат у нас

За първи път Витоша приема старт от толкова висок ранг, нареждайки се в календара до събития като тези в Давос и Кицщайнхорн в тазгодишния елитен тур от 8 спирки

Владимир Илиев е 2-ят ни знаменосец на откриването на Милано-Кортина 2026

Владимир Илиев е 2-ят ни знаменосец на откриването на Милано-Кортина 2026

Българският биатлонист е сребърен медалист в индивидуалната дисциплина на 20 км в Йостерзунд (2019) – първият и единствен медал за страната ни от Световно първенство при мъжете. През 2019 г. той е Спортист №1 на България.

В българската олимпийска делегация за Милано влязоха шестима военнослужещи спортисти

В българската олимпийска делегация за Милано влязоха шестима военнослужещи спортисти

Военослужещите спортисти са от Центъра за елитен спорт към военно формирование 22 970 - София от състава на Командването за логистична поддръжка