Меси излезе първи от самолета и вдигна високо Световната купа
Световните шампиони от Аржентина се върнаха в родината си рано сутринта във вторник. Водени от своя капитан Лионел Меси "гаучосите" победиха Франция с 4:2 след дузпи на финала в Катар. Редовното време и продълженията завършиха 3:3.
Меси, който отбеляза два гола в решителния сблъсък с "петлите", беше първият играч, който излезе от самолета и вдигна високо Световната купа. Точно зад него беше селекционерът Лионел Скалони, предава АФП.
Нападателят Хулиан Алварес, блеснал в Катар с четирите си гола, беше един от следващите, които се появиха. Снимка на Меси и надпис: "Един отбор, една страна, една мечта" грееха върху опашката на самолета.
Играчите си проправиха път по червен килим до открит автобус, а на летището звучеше песента „Muchachos“ на ска групата La Mosca.
Рейсът с футболистите се отправи към базата на Аржентинската футболна федерация, където новите световни шампиони ще отпочинат няколко часа преди същинския празник в Буенос Айрес. Хиляди фенове са задръстили улиците и автобусът се движи съвсем бавно, а играчите приемат поздравленията на множеството.
Предвидено е по-късно днес играчите да появят пред Обелиска в центъра на столицата, където ще се веселят заедно с феновете. /БГНЕС
Още от Светът
ПСЖ изгони Мбапе, Меси и Неймар, превърна се в европейски гранд
Новия треньор на отбора Кристоф Галтие Кампос решава да сложи край на нездравата атмосфера, като въвеждат нови правила
Push известия: Настройте ги и не пропускайте промоции
Научете как да настроите push известията на телефона и компютъра си, за да получавате навреме информация за промоции, бонуси и специални оферти.
Позволиха на рускините да дойдат на европейското във Варна с флаг и химн – а руските военни престъпления продължават
Решението е на Изпълнителния комитет на Международната федерация по гимнастика - взето е на среща през уикенда в египетския курорт Шарм ел Шейх