4 Февруари, 2026

Свикването на парламента преди Разпети петък има ясни цели

Свикването на парламента преди Разпети петък има ясни цели

Пореден удар върху политическата система и обществото, за да няма стабилност - всичко това е от алчност за власт

Калоян Методиев

Свикването на парламента, консултациите за правителство и връчването на мандати през последните години се прави от президента под индиго. 

Юли 2022 – партиите имаха нужда от време, но президентът не им го даде и забърза процедурите, за да се стигне до служебен кабинет. 

Октомври-Декември 2022 – партиите нямаха нужда от време, но президентът разтегна рекордно всички конституционни срокове и процедури, за да може служебният кабинет да продължи да „работи“.

Април 2023 – партиите имат нужда от време, но президентът отново не им го даде. Свика Народното събрание два дни преди Разпети петък в ситуация, която изисква търпение и успокояване. 

Пореден удар върху политическата система и обществото.  Хората ходят да гласуват за 5-ти път ( 2.7 милиона души), а държавният им глава се гаври с тях чрез процедури и конституционни номера. От едно пусто суеверие този път можеше да прояви човещина.

Винаги всичко се прави наобратно. Винаги всичко е подчинено на идеята да няма стабилност. Винаги всичко се прави с цел разединение. Винаги всичко се прави от алчност за власт. Винаги, за да няма консенсус. Ако някой не го разбира, значи има проблем с фактите.


Сподели:

Коментари (0)

Стойнев пред Йотова: Отдел на МФ спечели дело срещу ЧЕЗ за 1 млрд.евро  - ПП-ДБ искаха да го закрият

Стойнев пред Йотова: Отдел на МФ спечели дело срещу ЧЕЗ за 1 млрд.евро - ПП-ДБ искаха да го закрият

„Най-големите „борци срещу корупцията“ ПП-ДБ искаха персонално за да закрият този отдел, който защитава българските интереси"

Консултациите при Йотова: БСП-ОЛ предлага парламентът да гласува Бюджет 2026

Консултациите при Йотова: БСП-ОЛ предлага парламентът да гласува Бюджет 2026

Кирил Добрев посочи, че отговорността за служебното правителство е споделена - на фона на думите на Йотова, която твърди, че тя е на парламента. 

Собственикът на хижа "Петрохан" със зловещо послание преди тройното убийство

Собственикът на хижа "Петрохан" със зловещо послание преди тройното убийство

В прощалното писмо, което изпратил до своята майка, той написал, че нищо от това, което ще чуе, не е вярно