14 Август, 2026

Свлачище отново блокира пътя към Боровец, хората плашат с протести

Свлачище отново блокира пътя към Боровец, хората плашат с протести

Единствено късметът пази шофьорите от полет към пропастта, споделят хората в района

Свлачище за пореден път блокира завоите на републиканския път Радуил – „Боровец”. Често единствено късметът пази шофьорите от полет към пропастта. Опасният път чака ремонт повече от две десетилетия.

Днес хора се събраха на протест, които призоваха за ремонт на пътя. По Нова ТВ те споделиха, че пътят е изоставен на изживяване, институциите нехаят за проблемите там.

Кметът на село Радуил поясни, че за пореден път излизат на протест. Новото свлачище е създало и нова опасност. При евентуални дъждове хората могат да останат и без път. По думите му трафикът там е много натоварен.

Представител на АПИ обясни, че към момента са поставени знаци за ограничение на скоростта. От Пътната агенция призоваха шофьорите да се съобразят с тях. Ще се помисли и как участъкът да бъде допълнително обезопасен. Миналата година са дадени около 550 000 лева за обезопасяването и поддръжката на пътя. Почти е завършен ремонтът на 7-километрова отсечка преди „Боровец”.

На 9 септември хората искат да излязат на голям протест.
Сподели:
Чудо:!„Прогресивна България“ вкара лустрация на ДС сътрудници в партийния си устав

Чудо:!„Прогресивна България“ вкара лустрация на ДС сътрудници в партийния си устав

Как ще става обаче проверката на ченгетата, след като партията на Румен Радев закри чрез Държавния бюджет Комисията по досиетата, която единствена има право да проверява и да разкрива съпричастните към тоталитарните служби

След спирането на АЕЦ „Черна вода“ Румъния разчита на ток от България

След спирането на АЕЦ „Черна вода“ Румъния разчита на ток от България

Рекордно ниското ниво на Дунав изважда от строя цялата ядрена мощност на Румъния. В четвъртък сутринта започна контролираното спиране на втория реактор на АЕЦ „Черна вода“, което ще лиши румънската електроенергийна система с около 680 мегавата, пише Ройтерс

Нов инцидент в Пловдив: 83-годишен мъж стреля с арбалет срещу 18-годишен

Нов инцидент в Пловдив: 83-годишен мъж стреля с арбалет срещу 18-годишен

83-годишният мъж е отведен в Трето районно управление, а арбалетът е предаден доброволно и е иззет

Коментари (0)