Пандемията от Covid-19 далеч не е приключила, предупреди генералният директор на Световната здравна организация Тедрос Аданом Гебрейесус, цитиран от информационните агенции.
„Реалността е, че ни предстои още много работа за прекратяване на тази пандемия. Окуражени сме от факта, че случаите на заразяване и жертвите намаляват в световен мащаб, но би било грешка, за която и да е държава, да мисли, че опасността е отминала. Изходът е в спазването на здравните мерки и гарантирането на справедливо разпределение на ваксините. Един ден - надяваме се скоро - пандемията ще е зад нас“, каза той.
Шефът на СЗО подчерта още важността да продължи спазването на мерките срещу разпространение на коронавируса - социална дистанция, миене на ръцете, носене на маски за лице и гарантиране на справедливо разпределение на ваксините.
Напиши коментар
Напиши коментар
Израел: Убихме секретаря на лидера на „Хизбула“
- 9 Април, 2026
Той е бил „близък сътрудник и личен съветник“ на лидера на групировката Наим Касем и е играл ключова роля в управлението и сигурността на неговия офис
Италия: Искаме да избегнем появата на втора Газа, този път в Ливан
- 9 Април, 2026
Израел заяви, че атаката е най-голямото координирано нападение срещу Ливан, откакто започнаха нова военна операция в страната на 2 март, "насочена срещу повече от 100 командни центъра и военни обекта на Хизбула", предаде AlJazeera
Тръмп отвори кутията на Пандора: войната, която може да срине Америка
- 9 Април, 2026
Анализ на New Statesman: войната на Доналд Тръмп срещу Иран може да ускори упадъка на САЩ, да засили ролята на Техеран и да отвори геополитически прозорец за Русия и Китай


Коментари (0)