18 Май, 2026

СЗО хвали Китай за ваксините и сътрудничеството в доказването на произхода на вируса

СЗО хвали Китай за ваксините и сътрудничеството в доказването на произхода на вируса

Тедрос Гебрейесус

Генералният директор на Световната здравна организация Тедрос Гебрейесус заяви, че се радва, че Китай провежда сътрудничество с организацията във областта на ваксините срещу COVID-19 и изследване на произхода на вируса, цитиран от Радио Китай.

Той изрази надежда да се ускорят разработването и прилагането на безопасна и ефективна ваксина и да се ускори справедливо разпределение на ваксини в световния мащаб.
Според Гебрейусус, международната експертна група, съставени от представители на Австралия, Дания, Германия, Кения, Япония, Холандия, САЩ и други страни ще заминат за Китай и заедно с местни колеги ще извършат изследвания за произхода на новия коронавирус.

Отговорникът за спешните проекти на СЗО Майкъл Райън заяви, че резултатите от проучването на международната експертна група ще спомогне за оформяне на научна хипотеза. Представители на СЗО е възможно да заминат за всяка друга страна и район, съгласно нуждите за проучване произхода на вируса.

Сподели:

Коментари (0)

The Telegraph: Кремъл губи ключов съюзник, Макрон атакува руското влияние в Армения

The Telegraph: Кремъл губи ключов съюзник, Макрон атакува руското влияние в Армения

Тъй като войната на Русия в Украйна изчерпва силата и престижа на Москва, западните правителства все повече разглеждат Южния Кавказ като стратегически коридор за търговия, енергетика и критични минерали, заобикалящ Русия и Иран

Украйна създаде своята първа управляемa авиационна бомба: тя вече е готова за бойно приложение

Украйна създаде своята първа управляемa авиационна бомба: тя вече е готова за бойно приложение

Фьодоров съобщи, че бойната част на бомбата е 250 кг. Той отбеляза, че Министерството на отбраната вече е закупило първата експериментална партида, а пилотите отработват бойни сценарии

Куба предупреди САЩ: Хавана е готова на самозащита при военен удар

Куба предупреди САЩ: Хавана е готова на самозащита при военен удар

По думите на Карлос Фернандес де Косио САЩ засилват "антикубинската кампания", която цели да оправдае евентуални военни действия срещу страната му