Твърде много държави регистрират експоненциално увеличение на случаите
Следващите няколко месеца ще бъдат изключително трудни, що се отнася до разпространението на коронавируса. Това съобщи на брифинг в Женева генералният директор на Световната здравна организация (СЗО) Тедрос Аданом Гебрейесус.
„Намираме се на критичен кръстопът в пандемията на COVID-19, особено в Северното полукълбо“, каза той. „Следващите няколко месеца ще бъдат много трудни и някои страни са поели по опасна траектория“, предупреди ръководителят на СЗО.
„Твърде много държави регистрират експоненциално увеличение на случаите на Covid-19, водещо до болници и отделения за интензивно лечение, които работят близо или над капацитета - и все още сме само октомври“, предупреди той.
Фактор
„Намираме се на критичен кръстопът в пандемията на COVID-19, особено в Северното полукълбо“, каза той. „Следващите няколко месеца ще бъдат много трудни и някои страни са поели по опасна траектория“, предупреди ръководителят на СЗО.
„Твърде много държави регистрират експоненциално увеличение на случаите на Covid-19, водещо до болници и отделения за интензивно лечение, които работят близо или над капацитета - и все още сме само октомври“, предупреди той.
Още от Свят
Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите
За такова решение лобира Виктор Золотов, шеф на руската Национална гвардия, приятел и бивш бодигард на Путин
Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго
Кризата е причинена от много рядък щам на вируса – Бундибугьо
Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове
Марионетният губернатор нареди през тази седмица съкратено работно време на градския транспорт и заведенията, както и намаляване на уличното осветление