Според Ханс Клуге обаче ваксинацията е най-добрия и ефективен начин за справяне със заразата
Пандемията ще приключи през 2022 година. Това заяви регионалният директор на Световната здравна организация за Европа.
Според Ханс Клуге и тази година коронавирусът ще доминира в дневния ред на обществото, но ще бъде по-управляем.
По думите му най-лошото вече е минало, защото и лекари, и учени разполагат с информация.
Ханс Клуге обаче предупреди, че гаранции как ще се развие пандемията не могат да бъдат дадени. Един от основните фактори за справянето с нея, е ваксинирането, допълни регионалният директор на СЗО.
Поетапно започва облекчаване на мерките във Великобритания, учениците се връщат в клас в Германия, Испания започва масово тестване на учители.
В Гърция започват подготовка за летния туристически сезон - в страната ще се влиза с ваксинационен паспорт или отрицателен PCR.
(източник: БНТ)
Още от Свят
NYT: Путин е определил целта на Москва през 2026 г. - разпад на НАТО и ЕС отвътре
Той се е насочил към Молдова! Русия я вижда като плацдарм за действия срещу Украйна и ЕС
Зеленски: Украйна блокира руския юг
По време на заседание на Щаба на върховния главнокомандващ са били определени допълнителни мерки за укрепване на направленията към Славянск и Константиновка, съобщи той във вечерното си обръщение.
Киев с документ за Тръмп: Русия няма да превземе Донбас преди 2028 г.
Според украинската оценка Москва не може да завземе тези територии със сила в обозримо бъдеще, освен ако Украйна не бъде принудена да се откаже доброволно от тях