24 Юни, 2026

WSJ: 8 загинаха в катастрофа на бомбардировач B-52 на ВВС базата в Калифорния

На снимки, публикувани в X, в небето над базата след катастрофата се вижда извисяващ се стълб дим. Тя се е случила малко след излитане от военновъздушната база Едуардс.

Американски бомбардировач B-52 се разби в Калифорния след излитане

„Спешните екипи незабавно реагираха на място и ситуацията е в процес на изясняване"

Американският бомбардировач B-52 - с нови ядрени ракети

Ракетата беше демонстрирана на малка височина при ясно време. Това едва ли е случайно