Днес започва изграждане на Националното хранилище за радиоактивни отпадъци
Съоръжението ще се състои от няколко стоманобетонни вкопани конструкции (модули), разделени от вътрешни преградни стени на камери.
Съоръжението ще се състои от няколко стоманобетонни вкопани конструкции (модули), разделени от вътрешни преградни стени на камери.
В края на август или началото на септември ще бъде направена първа копка на изграждането на Националното хранилище за ниско- и средноактивни радиоактивни отпадъци
На служителите в него са дадени инструкции да си "осигурят вентилация"

