5 Декември, 2025

Тагарев: Русия ни провокира, със съюзниците обсъждаме отговор

Тагарев: Русия ни провокира, със съюзниците обсъждаме отговор

снимка: БГНЕС

"Русия е продължила обявяването на затворена за плаване зона в Черно море засега до края на този месец. Тази зона засяга води, които са част от българската икономическа зона. Русия ни провокира". Това заяви министърът на отбраната Тодор Тагарев пред журналисти. "България обсъжда отговор на тези провокации - и самостоятелен, и заедно със съюзниците ни в НАТО", каза още Тагарев. 

Той коментира и идеята на ДСБ да бъдат слети Държавна агенция "Разузнаване" и Служба "Доенно разузнаване": "Сливането на военното разузнаване с Държавната агенция "Разузнаване" трябва да стане само след анализ какви биха били ползите или вредите". Той допълни, че дори подобна практика да съществува в някои страни, не означава, че ние трябва автоматично да приемем идеята за единна служба.

Сподели:

Коментари (0)

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Управляващи, синдикати и бизнес ще търсят формула, която да позволи актуализиране на план-сметката така, че да отрази интересите на всички страни

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

Другата седмица, когато се дебатира вотът, ще има още по-голям протест, заканиха се от коалицията. Мотото ще бъде: „Стига!  Достатъчно! Дайте шанс на бъдещето на България.“

Облачно с валежи и мъгли, значителни дъждове на югозапад

Облачно с валежи и мъгли, значителни дъждове на югозапад

Ще духа умерен, в източните райони и временно силен източен вятър. Максималните температури ще са между 8° и 13°, в София - около 9°.