21 Декември, 2025

Тагарев: Руските изтребители над Черно море са поредната провокация на Кремъл

Тагарев: Руските изтребители над Черно море са поредната провокация на Кремъл

Тодор Тагарев

По думите му конфликтът в Близкия Изток не застрашава пряко страната ни

След терористичните актове на "Хамас" срещу Израел и операцията, която се подготвя, не очакваме скоро да има увеличение на бежанската вълна от този регион. Това мнение изрази министърът на отбраната Тодор Тагарев.

Той посочи, че Министерството на външните работи и службите за сигурност следят внимателно ситуацията в Близкия изток. Министърът бе категоричен, че пряка опасност за България няма. По думите му разполагането на допълнителни военни сили по границата с Турция е превантивна мярка.

"Имаме готовност, ако се повиши рискът, да предоставим повече сили и средства за защита на границата, но това не се вижда в близките седмици.", поясни Тагарев.

Информацията, че руски изтребители ще прелитат над Черно море министърът на отбраната определи като провокация на Кремъл. Според него пряк риск за страната ни няма. През последните няколко години руски самолети редовно летят в това пространство и задействат силите за противовъздушна отбрана на НАТО и няма съществена разлика със сегашната ситуация, допълни той, цитиран от БТА.
Сподели:

Коментари (0)

 От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

Според Йордан Тодоров подобна поредица от две аварийни спирания непосредствено след планов ремонт е безпрецедентна за най-голямото и най-печелившо държавно енергийно дружество

Трафикът на камиони е ограничен заради блокади по границата с Гърция

Трафикът на камиони е ограничен заради блокади по границата с Гърция

Мярката е заради поради протест на гръцки фермери, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура"

Как ще се движи столичният градският транспорт по Коледа и Нова година?

Как ще се движи столичният градският транспорт по Коледа и Нова година?

На 22, 23, 29 и 30 декември трамваите ще се движат по делнични разписания, тролеите също, както и метрото (линии 1, 2, 3 и 4). Но Автобусите ще вървят по празнични разписания в посочените дни, с изключения за част от линиите.