29 Декември, 2025

Тодор Тагарев: От известно време подготвяме посещение на Зеленски

Тодор Тагарев: От известно време подготвяме посещение на Зеленски

Тодор Тагарев

"Съжалявам, че изтече информация"

"За едно такова посещение върви подготовка от известно време, тя не е публична." Това заяви пред TV 1 министърът на отбраната Тодор Тагарев във връзка с появилата се по-рано днес информация, че президентът на Украйна Володимир Зеленски ще посети страната ни.

рипомняме, според първоначалното съобщение се очаква Зеленски да посети България в четвъртък.

"Тази визита е важна за нас самите, съжалявам, че изтече информация. Надявам се това да не осуети идването на украинския президент, добави Тагарев. Правителството прие решение за нов транш вече военна помощ. Това решение направихме доста бързо за три седмици, посочи военният министър. Анализираме заявените потребности от Украйна, след това анализираме нашите възможности.

България е направила необходимото да изпратим боеприпаси до Украйна, дали директно или не, това са второстепенни въпроси." - коментира Тагарев.

"Дали ще се казва покана за членство на Украйна, но очакваме отношенията да се вдигнат на по-високо равнище на разговори межди НАТО и Украйна. В момента има комисия НАТО-Украйна, следва да има съвет НАТО-Украйна. Със сигурност ще се декларира продължаване политиката на отворени врати." - коментира още Тагарев. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Янаки Стоилов: Не са на дневен ред промени в Конституцията

Янаки Стоилов: Не са на дневен ред промени в Конституцията

Важно е по какъв начин се гласува, но по-важно е каква е организацията и контролът върху изборния процес.

 Да, България: Борисов говори за "опасност", но не казва каква

Да, България: Борисов говори за "опасност", но не казва каква

"Но Борисов действа по добре позната ченгесарска и пропагандна схема: да клейми и да брандира опонентите си, вместо да говори по същество."

КЗП и НАП засилват контрола върху цените, извършват масови проверки

КЗП и НАП засилват контрола върху цените, извършват масови проверки

От НАП вече са извършени близо 700 проверки, от КЗП - няколко хиляди. Данните показват, че 80% от нарушенията са при храни.